| FanNane95 a întrebat:

Plz help! Prin cate tari si orase trece Dunarea? dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| Gabry a răspuns:

Trece prin 10 tari si 4 capitale.

16 răspunsuri:
| c0rn3l1uss a răspuns:

10 tari (Austria, Bulgaria, Croatia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, Romania, Ucraina, Serbia) si 4 capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad.

| al3xxxx_1544 a răspuns:

10 tari si 4 capitale parca thinking asa stiam

HepHap
| HepHap a răspuns:

laughing Tarile si capitalele toata lumea le stie. Dar toate orasele cred ca nici All-Mighty-Google nu ti le gaseste. Pastreaza fundita pentru intrebarea urmatoare rolling on the floor

| madutza_ubytzik a răspuns:

Poi dunarea trece prin 10 tari si 4 capitale

| Munchkin a răspuns:

Aş zice eu ce poţi să faci cu fundiţa aia şi cu temele de cls a 5a, da' mi-e că ma suspendă Raluca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duarea trce prin 10 tari si 4 capitale e foarte simplu ai inteles?

| getytosa a răspuns:

Dunarea trece prin 10 tari si 4 capitale. E foarte simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioi ce usor tari (10)si (4) capitale asa cred thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred ca stiu. Trece prin 10 tari si 4 capitale.Asa cred. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 tari (Austria, Bulgaria, Croatia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, Romania, Ucraina, Serbia) si 4 capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trece prin 10 tari si 4 capitale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 tari adica:austria, bulgaria, croatiA, germania, ungaria, rep. moldova, slovacia, Romania, ucraina, serbia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e tema d cls a 4 a

| Syphonaire a răspuns:

Ms pentru raspuns si pentru mine si ii multumesc intrebatorului.

| MicuMiCcUuTtZzUu a răspuns:

Dunarea trece prin 10 tari (austria,Germania,bulgaria,Romania,Croatia,ungaria,republica moldova, ucraina, slovacia si serbia) si 4 capitale de stat (viena, bratislava, budapesta si belgrad). Acum stii/