| 4l3xander a întrebat:

Salut Imi puteti spune si mie vreun program de editat filme (in afara de Windows Movie Maker ca merge greu rau )Multumesc

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Poti incerca Avid Express Pro HD dar Adobe Premiere e foarte bun.Sau sony vegas, media studio pro 7, Virtual Dub.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ulead Video Studio 9. E uşor de folosit şi merge cam pe orice tigaie.
Totuşi, dacă Windows Movie Maker îţi merge greu, eu cred că nu ai calculator în stare să susţină renderizarea şi mai bine îţi schimbi calculatorul.
Dacă ai calculator bun, reinstalează sistemul de operare înainte să încerci să editezi filme căci această procedură este extrem de solicitantă pentru procesor şi dacă e făcută cu un sistem de operare slab îţi poate deteriora procesorul.

Succes cu Ulead-ul.

| mocatofa a răspuns:

Magix movie edit. cel mai bun

| Snoke a răspuns:

Sony Vegas PRO. Adobe After Effects astea pentru efecte.pentru ceva HD si usor, si rapid iti recomand CyberLink Power Director 7