| numesiprenume0 a întrebat:

In liceu am fost la profil uman(ceea ce doresc mai mult fetele), dupa terminarea liceului ce facultate pot sa urmez ca fata de la profil uman in afara de litere sau politie(care nu imi plac)? P.S. sunt fata

2 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Poti sa te faci profesoara, avocat/judecator.Majoritatea fetelor asta se fac. Orienteaza-te si tu

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, dupa liceu nu este musai sa faci o facultate, poti sa te angajezi si sa muncesti si fara facultate.