| rrrrr a întrebat:

Statusuri mess!
Frumoase
Fundita

2 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Buna,Amonimaa!
• Lumea are invidie numai pe cine ar vrea sa fie…
• Cel mai jucat joc de razboi este messu’…e un joc simplu tu dai buzz si eu ignore…
• Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…
• Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….
• Am oprit o picatura de apa si i-am vorbit de tine, dar ea mica si indiscreta a spus la toti, si acum cand ploua aud numele tau peste tot…
• Sunt oglinda adevarului uitati-va inauntru si descoperiti golul ce este in voi…
• Gelozia nu e lipsa de incredere e frica de a pierde pe cine iubesti…
• Pe cate usi gasesti scris "femei"? si cand intri sunt doar wc-uri…
• Femeia e ca o masina de spalat, o bagi la spalat si te-a uitat…
• Daca femeile ar fi destepte pamantul s-ar opri si arsi de soare am fi…
• Floare verde de lalea nu da Buzz ca dai de belea…
• Trista-i viata fara tine dar mai trista e cu tine…
• Cupidon a ramas fara sageti…te rog sa-mi inapoiezi sageata ce am lasat-o in inima ta deoarece am stricat-o degeaba.
• Mos Craciun cauta reni noi…BUZZ daca esti disponibil…
• Bate si ti se va deschide… proces penal!
• Singurul mod de a va face calculatoarele sa mearga mai repede este sa le aruncati pe fereastra…
• Mergem la scoala sa nu ne plictisim acasa…
• Vorba multa……. saracia omului…
• Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?
Bye!

| Didu98 a răspuns:

El e cel care fara motiv o sa te certe…Si tu esti cea care l-a invatat din cand in cand sa te ierte.
Iti spui mereu ca n-ai nevoie de ea, e doar o proasta din viata ta.Cauti pierdut in campul plin de flori, si nu o gasesti printre atatea culori.
Cand o vei imbratisa te va durea.Pentru ca in ochii ei se va reflecta doar imaginea mea.Stai linistit, nu ma ranesti, chiar ma amuza sa realizez cat de putin GANDESTI.
Stau pe scaun si ma gandesc/Pe cine sa mai iubesc?/Si cand m-am gandit la tine/S-A RUPT SCAUNUL CU MINE!
Am invatat sa am rabdare.Ca totul iti iese cand nimeni nu te crede in stare.
Cand in viata mi-a fost bine,ca un sarpe stateai numai langa mine,cand viata mi-a fost amara,m-ai lasat ca pe un tren in gara,prea multe vorbe n-au rost,as da orice sa uit ce-a fost,ai plecat,plecat sa fii,si la mine sa nu mai vii.
Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea, si lumea e rea.Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?
Si poti sa tipi ca nu te-aud,si poti sa plangi ca nu te vad, si poti sa pleci ca nu te caut, si poti sa mori ca nu te caut!
Si toti ma intreaba ce s-a intamplat.Eu le raspun scurt:"Nu ma intereseaza,l-am uitat!".
Uita-te in ochii mei si zi-mi cata ura vezi in ei!
Tu nu te schimbi dupa cum bate vantu’, stii sa tii cuvantu’, vorbesti doar cand iti vine randu’.
Am o tehnica speciala…stiu exact cum sa te bag in boala…sa te-nec in parfum si sa ma vezi printre baloane de sapun.
Nu-mi pasa ca ma sting usor asteptand…nisip purtat.de vant…doar lacrimi mi-ai lasat…si un suflet pierdut…sa imi tina de urat…
Prietenii raman prieteni.Cei care nu raman…. inseamna ca nu au fost.
Lucrurile pe care nu le spui se pierd….nu-i pacat?
Sec.Mai sec ca orice vin, e ca poate acum te tin de mana.Si peste un an sau mai putin ne trezim.Ca nu mai stim de fapt cum sa ne ocolim.Ca noi doi nu mai suntem demult in acelasi film.
Caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuvant magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce gasesti foarte des!
Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta? Prostia.Si stiti de ce? Pentru ca se raspandeste:O
Nu arunca nici o vorba in vant,traieste intens fiecare cuvant.
Te iubesc dar las’ ca-mi treceoh go on
Demult nu mai cred in povesti…oricum povestea mea e clara!:daca nu exista interese,drumurile se separa.
Lumea asta te distruge!/Te induce in eroare/Fura tor si fuge/Te raneste si te doare.
Stiu cand sa rad,cand sa fiu suparata,cand in ochii tai sa fiu…cea mai importanta fata.
Sunt focuri care ard in ploaie,sunt focuri care nu se sting,sunt departari ce par aproape, sunt inimai care inving.
Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par adormite in armonia raiului.
Totul trece.Asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme.
Ma invidiezi? Ai de ce.Ma barfesti? N-ai de cat! Regreti ca m-ai cunoscut? Nu-mi pasa! Indrazneata? Nu mai spun! Incapatanata? Pana peste masura! Nemultumita? Intotdeaunawinking
Am un talent nativ.Sa folosesc un zambet pe post de sedativ.
Si crezi ca nu mai stii cum ma cheama?/Si crezi ca nu mai stii cinesunt?/Si crezi prost fraiere,ca tot viata ta sunt!
Nu sunt aici pentru tine,nu sunt aici pentru cineva,sunt aici doar pentru mine,ma odihnesc in singuratatea mea.
Strig la cer si fug departe,strig continuu si ma pierd in noapte.
Nu ne sarutam,ne zambim,nu ne imbratisam,ne fugarim,dar oare jocul asta nu e de fapt iubire?batting eyelashes
Spui ca e o copila…dar asa cum e ea, ti-a furat inima! Arata-i ca o iubesti, nu fi prost! Pune-ti si tu o data inima-n folos!`

Sper ca te-am ajutat!love struck