| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la filologie bilingv engleza? pot da bacul la sociologie? multumesc anticipat

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Materiile obligatorii sunt romana, istorie iar a treia la alegere intre filozofie, sociologie, logica, economie, psihologie si geografie.

| dy a răspuns:

A treia materie e la alegere, asa ca, cred ca poti! Succes!

| Mariella a răspuns:

Eu sunt la filologie intensiv engleza, dar nu cred ca e mare diferenta. da, poti da la sociologie. adica ai de ales(la a 3a proba, parca) intre geografie, sociologie, economie, psihologie si logica( profa mea de psiho/economie/sociologie zicea ca daca nu vrei sa dai la geografie, cel mai usor e la psihologie din alea 4)