| madw99 a întrebat:

Sunt pe vodafone:* Sh mi-am bagat net. si-mi zice aboantiva intai la PACHETUL de date.cu toate ca eu am net? Cum pot sa fac sa am net? sunt pe vodafone telefon nokia 2730.va rog plz ajutati-ma:* Va rog:X:X TPU:*

3 răspunsuri:
| PcDoctor a răspuns:

Descarca setarile de net pentru telul tau FUNDA?

| Baton a răspuns:

Ca sa ai internet pe mobil trebuie ca telefonuzl tau mobil sa fie capabil de asa ceva.
in al 2lea rand trebuie sa iti faci abonament lunar la pachetul de date.
in nici un caz cu optiunea de internet pe telefon nu ai asa ceva.pentru a intra pe facebook sau unde ai vrea tu sa intrii tu necesita trasnfer de date.iar aceste date tu nu le ai disponibile.
dupa ce iti faci ab la pachet de date vei primi mesaje de la ei cu setarile pentru internet, user parole si altele.
dupa ce faci configurarile pentru serverele lor poti intra pe net linistita.dar nu vad de ce sa dai vreo 7 euro pe luna doar pentru cateva sute de mega caci daca te dai pe youtube si te uiti zi de zi atunci poti ramane fara acesti mega foarte repede, dupa care ori nu mai poti intra pe net ori vei plati suplimentar fiecare mega de trafic suplimentar ceea ce nu se renteaza.

| dotcube a răspuns:

Go into Settings.
Go into Configuration.
Go into Personal Configuration Settings.
Now, press Add New (visible if you don’t have a previous Personal Setting created) or press the Optionsbutton. When you have pressed the Options button, choose Add new.
When you have pressed Add New, you will get a new menu, which will give several options to choose from.
Now, scroll down and choose the Access Point and press Select.
Now go into Access Point Settings.
Go into Bearer Settings.
Go into Packet Data Access Point.
Now, enter you APN address corresponding to your provider (Prepaid customer : ppwap
Postpaid customer : www.dialogsl.com). Then press OK.
Go back to the Personal Configurations Settings menu, where you now should be able to see an Access Point selected.
Now press the Options button, and then choose to activate this Access Point.