| needback a întrebat:

Ziceti-mi ghicitori grele rau + raspuns dau funda la cele mai bun si restul vot. si daca se poate probleme de matematica usoare de retinut dar grele de rezolvat tot cu raspuns.

Răspuns Câştigător
| annk_6204 a răspuns:

Mie`mi place asta: Cand pui, scade cand iei, creste! [Groapa]
Sau:
Paca-pac Prin Copac. Toată ziua, cioca-cioca, Vine seara: boca -boca.[mi se pare amuzantalaughing-toporul]
Hoţul intră-n casă Şi capul afară-şi lasă.[Cuiul]
Are coarne, dar nu-i ţap, Când merge, merge la trap.[Bicicleta]
Fundaaapuppy dog eyes?

3 răspunsuri:
| florilaleletrandafiri a răspuns:

winking,buna
doi bulgari de unt cat ii arunci
atat de duc(ochii)

| crys23 a răspuns:

Ce umbla dimineata in patru picioare, dupa-amiaza in doua si seara in trei?(OMUL)

| Pop_Aurica_1975 a răspuns:

Un balaur, solze de aur,
Sta in munte priponit,
Apa band necontenit
(*hidrocentrala*)