| Teodora11 a întrebat:

Bună seara. Are idee cineva pe ce dată intră banii de pe AdSense?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

"AdSense practică un ciclu de plată lunar. Acumulați venituri estimate pe parcursul unei luni, apoi, la începutul lunii următoare, veniturile dvs. sunt finalizate și înregistrate în sold în pagina Plăți. Dacă soldul dvs. depășește pragul de plată și nu v-au fost suspendate plățile, vi se va trimite o plată între datele de 21 și 26 ale lunii. Rețineți că momentul exact în care primiți plata depinde de fusul orar, dacă data de 21 este la sfârșitul săptămânii sau într-o zi de sărbătoare și de forma de plată aleasă.
Exemplu
Să spunem că acumulați venituri estimate pe parcursul lunii iunie. Până pe 3 iulie, veți vedea veniturile totale finalizate în perioada 1 – 30 iunie creditate în pagina Plăți. După aceea, veți primi o singură plată, în data de 21 iulie sau în jurul acesteia, pentru veniturile din luna iunie și pentru toate celelalte sume creditate incluse în sold."
https://support.google.com/adsense/answer/7164703?hl=ro