Întrebare recomandată | AlexAtom a întrebat:

aș vrea sa-mi fac un magazin online de bijuterii. Imi puteti oferi niște sfaturi sau experiențe personale?

3 răspunsuri:
| gigimondialuuuu a răspuns:

Păi să-l faci cât mai atrăgător, cât mai multe oferte
Să fie putine reclame pe site, să fie de calitate site-ul
Un nume reprezentativ

| Sonia822 a răspuns:

Exista o platforma, Breslo, cunoscuta de catre clientii care cumpara handmade. Poti sa-ti faci cont acolo, ca alternativa. Banuiesc ca nu sunt bijuterii din aur, nu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai vrea să îl faci, așa ca proiect?
Ai idee despre bijuterii? Le faci tu, sau le cumperi și le revinzi?
Sunt din metale și pietre prețioase sau nu?
Ai experiență legată de comerț?
Dar de comerțul online?
Știi să creezi un site și să pui pe el prouse și modalități de plată online?
Dar să fac publicitate online la afacerea ta?
Vei face toate astea singur, sau vei apela la experți contra cost?
Ai o firmă inregistrată pentru asta?
Vrei sfaturi legate de toate aceste aspecte?
Crezi că după ce vei lectura aceste sfaturi vei putea face ceva efectiv pe această temă, sau este doar un subiect de chat pentru tine?