| Petter a întrebat:

Cat mai valoreaza un gram de aur de 14 K?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la constanta la magazine minim 80 RON (nu stiu daca mai gasesti cu 75), asta la cumparare din magazin

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pot sa te trimit la BNR, pentru pretul unui gram de aur pur (24 karate ): http://www.bnr.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx. Aurul de 14 carate, brut, se calculeaza corespunzator (cca jumatate) la cumparare, iar vandut dupa prelucrare depinde de manopera si adaosul bijutierului.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Daca ai mobil cauti in el la convertor si ai sa gasesti

cristian
| cristian a răspuns:

Daca gramul este inclus intr-un obiect vechi cu importanta istorica pretul este pe masura vechimii si a manoperii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putin.mergi la un magazin de bijuterii sau casa de amanet si-o sa te lamuresti.

| nicolbutnaru a răspuns:

La bijuterii, aurul de 14 carate se vinde la preturi cuprinse intre 90 si 120 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

9, 5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

90ron

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| papadietr a răspuns:

Aurul daca il luati direct de la cine trebuie e mai ieftin.in jur de 600 -650 pe gr.partea proasta e ca nu-l pot lua decat cei autorizati.Asa fac multi romani care iau de exp din Turcia, iar vou vi l vind cu 800 900 grlaughing)))atentie insa.Nu tot aurul care il cumpara tzoampele cu 17-18 dolari gr de la turci e aur cu puritate 585 exp la 14 klaughing) ele se bucura doar ca iau ieftin si ca cei carora il vor vinde nu stiu nimic despre aur.Deh! aveti grija pe ce dati banii.
Lucrez in bransa intamplator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu sincer si eu caut cat costa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

75 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam in jur de 80Lei asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am luat astazi cu 95 lei gramul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La galati este 90l

| ovysmecheru a răspuns:

100lei

| Boghian_Nela_1972 a răspuns:

Cat mai este gramul de aur de 14 carate