| AgentAlex a întrebat:

Cum poti sa imi pun bani pe un card de revolut - visa?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Îți poți pune banii în contul bancar creat la Revolut doar prin transferuri bancare, dintr-un cont deschis la o bancă românească de exemplu, să-ți transferi întreg soldul sau o parte din sold către contul de Revolut. Poți face transfer interbancar din aplicațiile de Banking. Mai există soluția să încarci balanța contului tău PayPal, să adaugi și contul bancar deschis la Revolut și să faci transferul în contul Revolut.
Toate veniturile pe care le câștigi trebuiesc depozitate mai întâi la o bancă românească, apoi din aceste venituri transferi la Revolut, dat fiind faptul că majoritatea firmelor și societăților nu virează angajaților salariile către conturile deschise la Revolut, doar la băncile românești. Iar Revolut nu este bancă fizică încă, și nu la noi, este doar un serviciu care poate oricând "ceda", existând un mic risc de a-ți pierde veniturile depozitate la Revolut în aceste situații.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi luni la banca unde ai cardul si vorbeste cu ei, acolo vei afla.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai intri in aplicatia Revolut, dai pe "+adauga bani" si urmezi pasii, bagi suma si datele de pe card. Si aia e.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagi cardul tau si dai adauga fonduri, atata tot.