| unnumedeutilizatorsmecher a întrebat:

Cum se procedeaza cu plata la ora?
Cum se calculeaza salariul in lunile cu mai multe sau mai putine zile?
Variaza in functie de zilele lucratoare pe care le are luna?
Spre exemplu intr-o luna cu 31 de zile salariul va fi mai mare decat intr-o luna cu 30 de zile?
Exista un anumit numar de ore fix la care se calculeaza salariul indiferent de cate zile are luna?

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Pata cu ora!
Vei platit in functie de cate ore ai lucrat, nu conteaza numarul de zile din luna.
Ai un tarif fix pe ora. Inmultesti cu numarul de ore lucrate. Mai multe daca ai ore supimentare, mai putine daca ai lipsit. De acolo se vor scade impozitele si alte taxe.