| SadBoyForever a întrebat:

Dacă îmi doresc să lucrez în străinătate, care domeniu ar fi mai înțelept?

Să lucrez în agricultură sau la niște ferme de îngrijit animale?

Și în ce locuri trebuie să mă interesez de niște locuri de muncă în străinătate ca să lucrez cu contract legal de muncă?

4 răspunsuri:
| Marin_Margarint_1997 a răspuns:

Incearca undeva in constructii. dar cel mai intelept ar fi sa iti gasesti un job aici in Romania ca in strainatate e foarte greu daca nu ai pe cineva sa te indrume.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui întâi să ai pe cineva în străinătate altfel ar fi foarte greu.

| aimullah123 a răspuns:

Eu iti recomand sa ramai in tara pana inveti sa faci ceva bine si pana iti faci prieteni multi. Si te mai interesezi si tu unde mai pleaca unu, unde pleaca altul ca poate vrei sa mergi si tu cu el dar sa stii sigur unde te duci. Sa nu te duci acolo si dupa sa incepi sa cauti locuri de munca. Trebuie sa ai totul bine pus la punct din tara.

| LonelyLoner92 a răspuns:

După cum ti s-a mai spus, incearca să îți găsești de lucru în România că afară este foarte greu dacă nu ai pe cineva să te ajute.