| MaryusCobra a întrebat:

Fundaaa! Stie cineva niste locuri de munca Part-Time in Bucuresti pentru copii? Adica ceva de genul McDonalds sau KFC sau ceva de lucru pentru ca vreau si eu sa fac niste bani in vacanta asta si! Daca gasiti ceva va rog sa postati si voi aici! Daca va ajuta cu ceva: Am 14 ani jumate, pot sa lucrez 5-6 ore pe zi. Dau Funda! Va rog frumos daca puteti sa gasiti si voi cateceva! happy

Răspuns Câştigător
| theballetmylife a răspuns:

Legal... nu prea ai voie sa lucrezi decat de la 15 ani(cu semnatura parintilor) si de la 16 ani cu contract(art, 13 din legislatia muncii)

ai putea incerca sa "lucrezi" pentru vecini... sau parinti in schimbul unor munci casnice... sper ca ti-am fost de ajutor. happy

2 răspunsuri:
| MaryusCobra explică:

Auzi? Nu prea imi place raspunsul tau dar mai cunosc si eu legile ca sunt asa de prostwinking si intr-adevar ai dreptate!winking asa ca primesti funda ca macar m-ai ajutat!

| MaryusCobra explică:

Ca nu sunt asa de prost laughing scuze am gresit laughing