| anonim_4396 a întrebat:

Sunt site-urile nisa profitabile in Romania? Sau trebuie sa le fac in engleza pentru target international?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Romania e egala cu zero ca potential. ZERO. Sint cateva niste profitabile pe zona de vlog YouTube (vezi BackPackYourLife si EveryDayHoliDay sau bucharestbiketraffic), dar cele cu continut non-video si pe diferite nise... extrem de slaba piata. De ce? Conversia e foarte mica pe majoritatea niselor legale care ar face bani pe afara. Si engleza s-a cam dus la vale, dar ai putea face ceva in araba, lol. La modul foarte serios vorbesc. Araba sau chineza. Daca vrei araba, te pot pune in legatura cu un growth hacker din Egipt. In engleza as putea sa te ajut cu una-alta. Contra-cost, din pacate, si nu sunt ieftin. Dar nici nu dau buleala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În România nu prea.