| alexx1111 a întrebat:

Ce inseamna daca versi solnita cu sare?Funda

Răspuns Câştigător
| M3HappyKid a răspuns:

Da asta inseamna, daca o versi te certi cu cineva dar stiu de la bunica mea ca trebuie sa dai de 3 ori cu ea peste umar ca sa nu te certi
deci fai si tu mie imi mergewinking

3 răspunsuri:
| Angelworld a răspuns:

Daca versi solnita te ve certa cu cinevawinking funda?happy

| Sakira200 a răspuns:

Daca versi sare,vei avea un ghinion, nu ca te vei certa cu cineva, vei pati ceva dar nimic grav sau ca esti neindemanatinka big grin fundita

| corolav a răspuns:

Asta e, într-adevăr, o întrebare de „ artă și cultură ".
Dar, dacă se întîmplă să verși o solniță cu sare înseamnă că trebuie să faci curățenie la locul unde ai vărsat sarea și eventual să arunci solnița la gunoi dacă s-a spart.