| teodoram a întrebat:

Chiar va fi apocalipsa in 2012?

Răspuns Câştigător
| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

S-au mai pus n-shpe intrebari legate de acest subiect, pentru ca tu nu ai vazut si sunt sigura ca o s mai fie si altii care or sa intrebe eu am dat un copy paste si am salvat acest raspuns in pc sa-l dau d fiecare data:
Sf lumii nu se stie cand va veni, dar eu una nu prea cred ca va fi chiar in 2012 pentru ca daca s-ar sti asa ceva ar fi un haos total inainte de termen(sinucideri in primul rand), cu siguranta va veni dar nu se stie cand, Biblia nu mentioneaza nicaieri acest lucru, doar ca sunt date acolo niste "semne", cum ca acele semne ne vor anunta ca sfarsitul e aproape, acele semne au aparut deja demult, razboi, foamete, rasism, catasrofe naturale, preoti falsi, desfrau, crime, tradari, incest, religii, conducatori hoti mincinosi s. a. m. d, eu ma gandesc ca poate veni oricand sf lumii, desi nu prea sunt pregatita pentru asa ceva cred in asta si stiu ca va veni. odata si odata

44 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu stie cand va fi

| LittleandLiars a răspuns:

NASA asigură publicul că în 2012 nu va fi Apocalipsa sau sfârşitul lumii.

| rebela a răspuns:

Da apocalipsa va fi in 2012. O sa vedeti toti care va indoiti de asta ca o sa aveti o mare surpriza

| aiam a răspuns:

Chiar daca va fi, principalul sa rămîe internetul şi parinţii mei în veaţa(altfel cine-mi va plati internetul
)

| anonim_2270 a răspuns:

Nuhs:S dar eu nu cred :XXbig grin :*

| ElySa a răspuns:

Defapt apocalipsa nu inseamna togmai sfarsitul lumii gen ne loveste meteoritul si explodam BOOM! intradevar apocalipsa inseamna sfarsitul a ceva da poate sa insemne ca lumea se va schimba atat de radical incat nu va mai fi niciodata la fel cine stie poate ca un savant creiaza niste roboti in care sa ne pune creierele si KABOOM ! devenim androizi laughing glumeam laughing inseamna ca ceva se va schimba si in plus nu trebuie sa vina apocalipsa chiar in 2012 oameni zic ca va veni apocalipsa in 2012 pentru ca se sfarseste brusc calendarul maya ca vezi doamne tribul maya era un trib de oameni tare destepti la astronomie si stiau sa observe si sa faca studii asupra stelelor cand inca nici nu aveau hartie igenica si noi nu reusim sa ii intrecem in cunostintele lor ata de avansate pentru o perioada atat de inapoiata nici cu ditamai telescoapele performante...ma rog...oricum sfarsitul lumii ar putea avea loc chiar si acum de exemplu ne-ar putea lovi un meteorit din spatiu si am disparea toti deci sfarsitul lumii poate veni oricand big grin nu neaparat cand a zis tribul maya si in plus oameni se asteapta ca acest sfarsit al lumii sa vina de undeva din spatiu pentru ca maya isi faciau calendarul in functie de stele ( si normal ) si daca calendarul lor sa terminat brusc fara macar sa ajunga la sfarsitul anului se termina in noiembrie 2012 automat oameni de stiinta au crezut ca maya au prevazut ei ceva venind din spatiu care ar putea pune capat omenirii sau ar putea-o schimba.Si daca ar fi sa mai bag ceva in plus sa sti ca deja uni oameni care togmai au aflat ca sfarsitul vine peste 2 ani ei s-au pregatit pentru asta ca ceca vine dumnezeu pe pamant straight face ( oameni care duc credinta pana la extrem) sper ca te-a ajutat in vreun fel raspunsul meu daca nu te-a ajutat macar sa te fi amuzat big grin

| ElySa a răspuns:

Ups cred ca am postat mai sus in timp ce nu eram logata si am postat ca anonim straight face scuze laughing da a fost prea tarziu cand mi-am dat seama straight face

| Punct a răspuns:

NU.
Sti proverbul -> Nu mor caii cand vor cainii!
Apocalipsa vine atunci cand vrea doar Dumnezeu, nu cand vor " caini ".
Intelegi!?

| J u s t a răspuns:

Va veni apocalipsa asa cum a venit si in 2000, 2004, 2008 sau in alte cuvinte ani in bisecti...

| bettasplendens a răspuns:

Asta-i intrebare de arta sau de cultura? Eu fiind mai tampa nu reusesc sa-mi dau seama care din astea 2 te-au facut sa postezi intrebarea la categoria asta?!

| Theodor_2430 a răspuns:

Nu a dat la wwwi2012.com ca a fost o tampenie

| Eveee92 a răspuns:

Dati o palma peste fata si gandeste-te ce ai spuslaughingrolling on the floor

| clairemarij a răspuns:

Da. si ma gandesc... mor fara copii!

| maria_4671 a răspuns:

Buna eu stiu ca noi nu vom murii sufletul nostru se va face mai bun, si am mai vazut la stiri ca probabli chiar va fi apocalipsa in 1012 deoarece intr-un loc au aprut niste ochii mari pe cer si cred ca acesta este un semn pentru apocalipsa sau sfarsitul lumii si mai stiu ca nu vom murii ci vor fii mari schimbari majore

| marinela22 a răspuns:

Nimeni nu va sti