| Ionică a întrebat:

Ce genuri de carti preferati? Multumesc!

14 răspunsuri:
| GreenPills a răspuns:

Aventura, Mister...

| Lora_6439 a răspuns:

Cartile care sa cuprinda multa actiune. Nu sa o lalaie asa, sa bata campii pe 20 de pagini, apoi Vasilica il vede pe Ionel si se ascunde de el.
Vreau ceva mai. indraznet si de dragoste, asa incat sa-mi pot imagina ceva calumea, sa ma regasesc si eu [dar nu neaparat] si sa nu ma plictisesc. Cum ar fi... Fata cu portocale de Jostein Gaarder.

| Bianca206 a răspuns:

Aventura, dragoste, mister, fanteziebatting eyelashes.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Carti despre descoperiri stiintifice, arheologice aventuri, spionaj, dragoste, etc...

| Bacemi a răspuns:

Cel mai mult pana acum mi-au placut cartile lui Dean R. Koontz. Cele Horror imi plac foarte mult. Koontz m-a cucerit. Imi plac si cartile de dragoste, dar care imbina intr-o oarecare masura o influenta mult mai puternica pe plan psihologic decat orice carte banala de dragoste.

| anad a răspuns:

Romantice, de dragoste, politiste.

| Cryssy a răspuns:

Literatura fantastica. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De dragostewinking

| madalicious a răspuns:

De actiune, de dragoste, de mister.si mai sunt. Dar cel mai mult imi plac cele politiste.

| kennyisdead a răspuns:

Imi plac mult cartile cu vampiri, dar nu "stolul" asta nou aparut: Twilight, jurnalele vampirilor, etc etc
M-a cucerit insa Anne Rice cu Cronicile Vampirilor
sunt magnific scrise, are un stil inconfundabil
Cele mai senzuale, romantice si pline de mister si sange carti pe care le-am citit pana acum

Abh
| Abh a răspuns:

Imi plac cartile politiste, de Agatha Cristie, Rodica Ojog Brasoveanu, George Simenon.

Răspuns utilizator avertizat
| Gosh. a răspuns:

Mister, dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carti de groaza si cele de dragoste :d.