| Sami96 a întrebat:

A condus cineva Ford Focus MK2 - 1.6 Benzina? Pareri?
Anul 2006 - 170. 000km.

Cea mai complexa, obiectiva si sincera explicatie primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Am avut ford mk3 dar break.
Acum... 2006 este destul de veche.
Kilometrajul sigur este dat inapoi.
Singura problema la motorul francez de 1.6 este ca nu trage exact cum trebuie... adica se chinuie mai mult pentru a face masina sa mearga.
Probleme la injectoare, in special garniturile de cupru pe care le schimbi frecvent... sau daca nu ai grija iti pisa pe la injector si risti sa iei foc.
Suspensiile se pot rupe la soc

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cauta ceva mai nou.

| siriusblack98 a răspuns:

Am condus dar masina respectiva era putin modificata (avea mai multi cai putere decat normal). Nu am ce parere complexa sa iti dau despre ea. Pot sa zic ca nu imi place cum ia curbele. Mi se pare ca le ia prea in larg comparativ cu alte modele. Adica trebuie sa incetinesti foarte mult cand iei o curba cu ea. Asta este singurul lucru pe care l-am observat diferit fata de alte modele pe care le-am condus. In rest e o masina buna. Bine asta de am condus-o eu avea probleme la turbina dar nu ca ar fi proaste la acest capitol ci din cauza ca era modificata la putere. Totusi cam veche din 2006. Kilometrajul sigur e real? L-ai verificat dupa seria de sasiu?