| Mazarro a întrebat:

Am incercat aseara sa dau tamburul de la saboti de la rotile de pe spate jos, dar sunt doua suruburi acolo si cat m-am chinuit sa le desfac s-au facut ca naiba..si nu le pot desface cu nicio surubelnita. Vreo idee cum le-as putea desface? P.S: in loc de 'stea' la suruburi s-a facut capul lor rotund, si nu le pot desface cu nicio surubelnita

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Dai o gaura cu bormasina in ele, apoi faci un filet invers pe acea gaura, apoi pui un surub in cap si strangand acel surub, il desfaci pe primul. Poti cu o dalta sa tai o linie in profunzime si sa folosesti o surubelnita lata pentru a desface. Nu uit sa ungi cu vaselina suruburile ca sa nu mai intepeneasca. Sau mergi la service.

1 răspuns:
| kewke a răspuns:

Salut, Capatul surubului poate fi inecat, semiinecat, rotund. Deci cum este capul surubului? Poate fi prins cu ceva cumva? Atentie! Este posibil sa fi prins ceva rugina pe filet asa ca trebuie sa folosesti ceva solutie impotriva ruginei, solutie pe care ar fi trebuit sa o fi folosit de la inceput respectiv deruginol. Se spui ce ai rezolvat. Iti doresc mult succes!