| Delocimportant a întrebat:

Am o mare problema...cu planetarele, cred.
Am o Dacia SuperNova. In curbe, cand accelerez, la urcare, din cate am observat, imi bate ceva, atat la viraj stanga, cat si la viraj dreapta.
In acest caz, problema e la planetare?
Imi bate ceva si cand accelerez, in treapta intai, si si cand ajung la 90 km/ h.
Cat de mare e riscul, daca nu schimb planetarele la timp? Ce se poate intampla, in cel mai rau caz?

Răspuns Câştigător
| nicusor222 a răspuns:

Nu stiu daca sunt planatarele dar nu e bine daca e de la ele.
Nu uita sa verifici arcurile la masina. Asa am avut eu la masina meawinking sunt destul de periculoase si elea pentru ca la curbe facea pe nebuna cu mine si tot asa un sunet ciudat. Am facut arcul si merge perfect. Daca e cv de la planetare nu te juca cu ele. Un prieten de al meu a facut accident ca s-a rupt o panetara... acum iti spun si eu ce am auzit. Ai grije de tine.

1 răspuns:
| SoulReaver a răspuns:

Salut riscul creste crescand viteza dar nu am auzit sa faca cineva accident daca se rupe o planetara. Daca se rupe ramai ca prostu-n drum masina se accelereaza si cand lasi ambreiajul nu face nimic nici inainte nici inapoi. Se invarte bucata ce a ramas in cutie. Schimba planetarele nu-s un capat de tara la pret. Accident faci cand se rupe un pivot, arc mai stiu eu ce.