| TbW a întrebat:

Am o problemă la un CD-Player ( Casetofon Auto) nu imi pornește pe mașina. Dacă îl pun la altă mașina pornește. Toate firele sunt băgate în cei 2 papuci. Ce să ii fac?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pune contactul.

| NoriAl a răspuns:

Daca pe alta masina merge, nu CD-Playerul este de vina. Vezi la masina ta daca nu sunt fire intrerupte sau alte probleme.

| TbW explică (pentru NoriAl):

Ai vreo schemă cum intră firele să văd dacă sunt bine puse? Casetofonul pornește si arată doar ora apoi peste 3 secunde si opreste. O fi si din sigurante?

| OldSoul a răspuns:

Du-te la cineva sa iti lege cum trebuie, e clar ca nu corespund firele, de aici si problema.
Se vede ca nu ai habar despre modul in care trebuie legate firele, asa ca, degeaba ceri tu o schema electrica, pentru ca, vezi tu, schema electrica difera de la masina la masina, si de la player la player, deci, dar avand in vedere ca nu stii aceste detalii, tind sa cred ca mai bine ai apela la un specialist.

| NoriAl a răspuns (pentru TbW):

Nu, nu am. Poate fi orice. Cum se spune mai sus, du-te la un specialist.