| 4827 a întrebat:

Am pus pe Desktop 2 poze cu acelasi nume si s-a salvat doar una, unde o gasesc pe cealalta?

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Când salvezi două fișiere cu același nume în același director, fișierul vechi se șterge automat.
Îl poți recupera cu un program specializat în file recovery.
Încearcă cu programul ăsta:
http://www.softperfect.com/products/filerecovery/

| Sihastrul a răspuns:

Nicaieri,s-au suprascris happy

| Remus13 a răspuns:

Nu o mai gasesti.

| Pikaciuuu a răspuns:

Si eu am mai facut asa thinking Si nu mai o poti gasi cred pentru. ca s-a inlocuit una pe alta thinking

| Eidriana a răspuns:

Nu o mai gasesti. A doua s-a salvat peste prima, deci prima a disparut. Poti incerca ceva programe de backup, dar nu stiu daca merita. Daca poti sa faci rost de poza respectiva din nou mai bine fa aia decat sa iti mananci nervii cu ceva cu ceva ce poate nici nu o sa recuperezi. P.S. Altadata nu mai salva chestii cu acelasi nume din aceiasi categorie (poti de exemplu un filmulet si o poza cu acelasi nume pentru ca nu au aceeasi extensie - una e avi alta e jpg)in acelasi folder. Calculatorul nu poate salva asa ceva...

| briannutzza a răspuns:

S-au suprapus, deci cand vrei sa salvezi doua poze cu aceleasi nume schimba numele uneia dintre poze.