| Rony23 a întrebat:

Am un chopper si de curand mi-a intrat un cui destul de lung tocmai in caucicul cel nou de pe spate, daca il scot iese tot aerul din roata, dar oare e ok daca il las acolo? am observat ca nu pierde aer daca il las infipt in roata

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Mergi cât mai curând la o vulcanizare.
Deși nu scapă aer, la un dâmb sau un limitator de viteză, presiunea în pneu crește brusc și poate arunca cuiul afară, iar tu riști să muști din asfalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la vulcanizare si o sa-ti puna un dop de cauciuc. NU se mai folosesc petecele la cald si tu pe motor ar trebui sa stii asta!

| LIN2010 a răspuns:

Este OK,pana incepe sa piarda din presiune,atunci va trebui sa treci pe la vulcanizare(rezolvarea prin vulcanizare, la cald, cred ca este mult mai buna decat cea, la rece, cu un dop de cauciuc sau cu petec pe interiorul anvelopei). Respecte