| anonim_4396 a întrebat:

Am un ford fiesta an 1999 1.3 benzina,trebuie inlocuit blocul lumini,problema:cum demontez airbagul caci trebuie dat volanul jos, am gasit locul de unde trebuie demontat dar e diferit de ce am vazut in tutoriale, la mine acele asa zise suruburi din spatele volanului sant rotunde si nu le pot prinde sa le desfiletez. ajutati-ma.

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Mergi in service. Daca iti explodeaza airbagul in timp ce umbli pe acolo, ai sanse sa ajungi rau la spital.
Daca toti ne-am repara masinile in parcare... unde am ajunge? Dar daca airbagul nu ar mai merge in caz de accident?