| Heres_Sergiu_1998 a întrebat:

Am un vw sharan din 2000/2001 1.9 TDI si am probleme cu pornirea la rece. Am schimbat bujiile incandescente, releul pentru bujii, filtrul de motorina si porneste numai daca o tin accelerata la maxim. Daca ma puteti ajuta.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inseamna ca ai o problema mai grava, probabil la injectie.
Ai facut tot ce puteai face de unul singur, acum ar fi cazul sa te duci la service...
Fum scoate?

1 răspuns:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

In mod normal degeaba actionezi pedala de acceleratie la pornire daca masina este pe injectie. Cel mai probabil ai probleme la sistemul de injectie.