| benny151 a întrebat:

am dat sala si orasul si le-am absolvit... dar in cateva zile trebuie sa plec din tara si as dori sa stiu daca poate sa ridice altcineva permisul de la politie sau de la posta in locul meu? ma puteti ajuta cu un raspuns la aceasta intrebare? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| fanporsche a răspuns:

Se poate, a venit acasa o hartiuta si parintii mei s-au dus da-l ia cu hartiuta aia si l-au primit, fara sa fie nevoie de acetele mele de identitate (precizez ca si eu eram plecat din tara atunci). Deci merge, vorbesc din fapte reale.

5 răspunsuri:
| lupitamary5 a răspuns:

Doar personal il poti lua.

| ionutbeach a răspuns:

Nu nu poate sa ridice alt cineva la politie ti-l da personal

| torsi a răspuns:

Probabil parintii pe baza actului tau de identitate... straight face nu stiu exact

| WhoKnowThat a răspuns:

Deci de la politie poti lua dovada a 2-a zi...dar de permis poti sta linistit deoarece vine prin posta.

| AndyStyleFrizerie a răspuns:

De obicei permisu vine acasa. Postasul o sa te caute pe tine sa semnezi pentru primirea plicului cu carnetul.In cazul in care mama, tata, cel pe care gaseste acasa in momentul in care vine postasul la usa se cunoaste cu el.E SUPER...
Daca nu.
Era bine sa faci o procura pentru mama ta.
SUCCES