| Sergiu090909 a întrebat:

Buna
Am un Matiz de câmp din 2002 și s-a dus contactul și aș vrea să știu cum pot să îl pornesc din fire

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum adică „de câmp"? Schimbă contactul dacă Matizul e al tău.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu-i legal!
Du-l la mecanic sa-i schimbe contactul, ca de te prinde Politia cu iti ridica talonul si-ti da amenda.
In plus, este risc major de incediu si poti murii ca prostul, daca ia foc firele intre ele.

| sierra1 a răspuns:

Scoate blocul contact, măsoară ce circuit se inchide la punerea contactului și scurtcircuitezi firele alea (nu uita demarorul alimentat!)