| gabi659 a întrebat:

Buna, as vrea sa cumpar masina asta, vreau sa stiu daca merita, proprietarul mi-a spus ca se aude volanta cand opreste motorul la cald, oare se poate schimba doar volanta? Taica-miu e mecanic si poate rezolva asta. Multumesc.

https://www.olx.ro/d/oferta/audi-a3-2005-2-0tdi-full-sli ne-IDgMCc0.html

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca taica-tu este mecanic, apai ia-l de mana si mergeti sa faceti o inspectie la masina aia, inainte sa o cumperi, ca nu merita sa constati dupa ce o cumperi ca trebuie sa-i cumperi motor nou, ca te scarpini de multe mii de euro.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu se schimbă doar volanta, pentru că discul vechi va face urme pe ea, și sunt șanse peste 80% să patineze pe volanta nouă, ceea ce poate duce la stricarea ei din start.