| MaRyN13 a întrebat:

Buna!(FUNDA!) Am un moped honda camino 50cc si am o problema cu ea de cand am cumparat-o. dupa ce o pornesc merge cam infundat si nu prea prind viteza decat vreo 25-30 km/h si merge cam 100 de metri si se opreste pur si simplu..carburatorul l-am curatat de 100 de ori si nu cred ca e din cauza lui. bujia am schimbat-o iar benzina imi vine pe furtunas.ce credeti ca ar putea fi...

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Toba infundata.Incearca s-o cureti daca tot nu merge du-o la cineva s-o taioe ti-o curata calumea o sudeaza si gata-nu se vede ca o taie pe partea interioara.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Este infundat esapamentul, demonteaza -l si curata-l, controleaza si la evacuarea din cilindru depunerile de calamina dupa ce-l demontezi!