| gabi659 a întrebat:

Buna, mi-am comandat o evacuare pentru un audi a3 2.0tdi si a venit pe 50mm merita sa iau alta pe 63mm si s-o returnez pe asta? https://ibb.co/CbbtqL0
Ma intereseaza mai mult sunetul daca e acelasi, nu performanta.

1 răspuns:
| MadalinDragos a răspuns:

Salut
Sunetul nu va fi cu mult diferit. Diferenta va fi aproape isesizabila.
Desigur, va avea un sunet diferit fata de evacuarea standard, dar nu atat de pronuntata si galagioasa ca la un motor pe benzina. Repet, va fi mai placuta, dar nu se va auzi foarte tare.
Cat despre diferenta de la 50mm la 63mm, eu iti spun ca nu va fi deosebita. Deci, poti sa o montezi pe cea de 50mm. Eu asa am pe Passatul meu de 1.9 131cp si se aude placut, nu exagerat, nu atat de tare incat sa ma opreasca politia.
P.S daca ridici motorul in ture inalte, urla, dar daca nu, se aude suficient cat sa nu te doara capul cand te dai jos din masina.
Iar daca vrei mai mult de atat, trebuie facute alte modificari, care pot fi costisitoare.
Acum tu hotarasti daca merita sau nu.
Bafta ție