| Mihaelaaaa19 a întrebat:

Nu pot sa tin minte raspunderea contraventionala, infractiuni si pedepse cand si cat se dau, as dori ceva schematic si nu sa le tocesc, cele mai importante. Mersi

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Intra pe scoalarutiera.ro acolo ai 45 de chestionare cu toate intrebarile ce se dau la sala, nu trebuie decat sa le parcurgi de mai multe ori si le vei invata dupa ce ai citit cartea si ai facut mediu de invatare, ca nu tot ce este la infractiuni si amenzi se da la examenul auto proba teoretica. In caz ca gresesti una sau mai multe intrebari faci tot chestionarul si il repeti eu asa am luat cu 26.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Mai intai ar trebui sa intelegi gravitatea faptei; astfel vei face diferenta dintre infractiuni si contraventii. Bafta deasa si mult succes!