| Cristealarisa a întrebat:

Bună seara! Am cumpărat și eu o mașină de curând și mi-a greșit C.N.P-ul pe contract.Stiti cumva ce trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te duci de urgenta inapoi si ii obligi sa schimbe contractul fiindca poti avea probleme cu Politia, odata ce CNP-ul ala nu-ti apartine tie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai inceput procedura de inmatriculare refa contractul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e greseala mica, de o cifra, mergi asa in continuare, mai ales daca ai deja fiscal pe contractul respectiv.
Am avut aceeasi problema, am dus actele asa, si mi s-a inmatriculat masina fara probleme. Datele de identificare se iau de pe copia de buletin, nu de pe contract. Contractul doar explica vanzarea, datele persoanelor si a autoturismului se verifica doar in mare, sa corespunda cu actele oficiale. Daca in afara de CNP, totul este corect pe act, de regula se trece cu vederea.