| BeBeRHv a întrebat:

Buna seara.
As dori sa imi iau o masina pe diesel in primul rand imi doresc de la voi recomandari sau posesorii a unor masinii diesel. m ar ajuta sa imi fac niste idei. eu unul m-am " axat " pe opel 2.0 astra, ford focus 1.8 sau renault clio, symbol buget 1.500 E sunt constient ca au km uzura etc.
Ce pareri aveti? ce imi recomandatii?
Consumul sa fie cat mai mic, intretinerea la fel
Multumesc.

1 răspuns:
| Demon3D a răspuns:

Opel Astra G 1.7 CDTI, am prieteni cu Astra H'ul aceeași motorizare și pică non-stop. Dacă ai mai mulți bani, Audi A4 1.9 B6.