| Winners10 a întrebat:

Buna Seara! As vrea si eu mai mult o parere. Voi ce ati alege intre un Audi (A4, A6), un Opel Insignia sau un VW Passat. Eu persoal as inclina spre un Insignia. As vrea si niste pareri. Multumesc happy

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Clar Insignia.
Opel a fost la egalitate cu VAG de mult, in ciuda snobilor care inca mai cred in 'minunea' Golf 2, Insignia e cel mai reusit Opel, din ce spun ei, iar Volkswagen a facut doar prostii in ultima vreme, doar numele a mai ramas de ei.
Motoarele CDTI sunt clar peste porcariile sub marca TDI din prezent.

| T0T a răspuns:

Personal, Audi.

| MariusF23 a răspuns:

2.0 CDTI > 2. 0TDI. Clar Insignia. Confort super, fiabilitate, consum, putere.

| Florian20405 a răspuns:

Salut! Eu cred personal ca toti dintre noi, daca ar fi sa uitam de bani si de tot, am inclina spre un A6, A7 dar exista un dar, BANII laughing
Bun deci daca ai bani cea mai buna alegere bineinteles ca ar fi un A6 dar cu motor peste 2.0, asa ca intr-un final cea mai buna alegere este A4 2.0 TDI.De ce 2.0 TDI? Pentru ca ai un consum multumitor o putere maree si fiabilitatea foarte buna, acum depinde cum a fost intretinut.Sincer Insignia iese din calcul din prima, nu o luati ca pe o rautate, dar na Audi e premium, are calitate la interior cum de altfel are si Passatul.
Eu unu as opta intre Passat si A4.Personal as alege A4 daca as avea bani deoarece este mai elegant dar nu cu mult fata de passat si mai frumos desenat.Deci diferente prea mari intre Passat si A4 nu sunt, deoarece impart aceeasi platforma aproximativ si aceleasi motorizari etc.Acum depinde daca as merge in targ si as avea de ales intre A4 si Passat, care-mi cade mie "cu tronc" pe aia o iau.Deci aici mai conteaza si gusturile.
PS:1)A4,Passat
2)A6
3)Insignia
Bafta!

| maaadyyy a răspuns:

Bmw

| Nobodyimportant a răspuns:

Buna seara! Eu as zice ca un Opel Insignia. E o masina foarte finuta. De AUDI-uri e plina lumea laughing. Un Insignia ar iesi in evidenta.