| Gurgiu a întrebat:

Buna seara, doresc sa achizitonez un golf 6 1.4 tsi 122 cp ce parere aveti de acest motor?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ia pe cineva care se pricepe, porneste masina, conduce, ala o sa iti spuna ce parere are.
Sa dai cu presupus sa te afli in treaba nu doare pe nimeni tastele sa scrie da e bun sau e rau.

Daca cumparai masina noua, atunci indiferent ce cumperi nou e bun.
Daca cumperi fier vechi, sau masini folosite, atunci trebuie sa verifici fierul ala sa vezi in ce stare se afla, iar de verificat trebuie sa o faca unu care stie ce sa verifice si la ce sa se uite.

| UserRo10 a răspuns:

Salut. La achitionare ia un mecanic sau mergi intr-un service. La generatia asta exista probleme cu lantul de distributie deoarece patinele hidraulice ce intind lantul ajung la capat si lantul nu este perfect intins. Poti verifica starea lantului si la nevoie schimbi distributia.
In rest motorul este super ok pentru oras

| DeMicUnCălător a răspuns:

Vrei să-l achiziționezi pentru al ține intr-o colecție. Sau vrei s-o cumperi pentru a elimina transportul in comun?

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Daca nu are ft multi km si ii schimbi distributia preventiv daca nu o fost schimbata, e un motor chiar ok. Evident cel mai ok e sa il verifice un mecanic. Bafta!