| Americanlife a întrebat:

Buna seara prieteni, am un jeep grand cherokee zj si de cateva zile am o problema nu mai merge casetofonul imi scrie daoar atat WAIT sau WAIT 2h ce ma fac va rog funda!
Mentionez e casetofon original!

1 răspuns:
| Basileu a răspuns:

1)Verifica conexiunile, cabluri, mufe..etc
2)Vezi da ca cumva nu interfereaza cu radioul(da ca ai asa ceva) in sensul in care modulul de intrare al mufei pentru radio sa interpuna cumva incarcarea casetelor.
3)Scoatel afara si aerisestel un pic(praf, mizerie) si verifica si cititorul de casete da ca cumva nu are blocat cumva rolele de redare a casetei.