| dddd1a a întrebat:

Stie cineva ce inseamna Codurile DTC ‘’C41668’’ si ‘’C42268’’ pe mondeo?
Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RaduRobertRO a răspuns:

Deci sunt coduri de eroare cand se verifica masina la computer: primul este Invalid Data Received From ABS, al doilea Invalid Data Received From Vehicle Dynamics Control Module. Nu e nimic grav, o vizita la un electrician bun vede de ce au aparut. Vezi ca e si un site bun pentru soferi, au o gramada de chestii acolo: https://masini.club/