| crzmax72 a întrebat:

Buna seara TPU!
Am si eu o problema si mai exact am un golf 4 din 2003 si nu mi se deschide usa din fata dreapta (la pasager) din telecomanda. Oare de la ce este problema? Ca la inceput (de cand am cumparat masina) a mers dar si atunci doar de cateva ori si acum deloc si de multe ori nici cand deschid masina din cheie usa din dreapta nu reactioneaza.

1 răspuns:
| 07gabriel07 a răspuns:

Daca restul de deschid se inchid si doar asta face figuri cel mai probabil nu mai functioneaza actuatorul ce actioneaza mecanismul de blocare sau deblocare al usii, verifica prima data daca primeste curent, daca primeste incearca sa pui unul de la alta usa si vezi daca merge.