| Maria20 a întrebat:

am o problema cu bateria de la masina, mi-e descarcata de tot, nu-mi merge nici claxonu'. am auzit ca se poate incarca cu un redresor, da' nu stiu cum sad m-ajuta si pe mine cineva va roog happy

Răspuns Câştigător
| dragos1294 a răspuns:

E simplu sa incarci cu un redresor pui firele de la el la baterie + la + si -la - si lasi cam vreo 3-4 ore poti sa lasi mai bine vreo 12ore ca sa se incarce bine

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Pentru o incarcare corecta, la 2 ah[cat e recomandat], o baterie de 45ah rebuie lasata la incarcat 22 de ore[avand in vedere ca bateria ta e ''moarta'']

| foxi a răspuns:

Faci ce a spus dragos1294, dar trebuie lasat 12ore!