| aly456 a întrebat:

Am si eu o intrebare, cat ar costa sa vopsesc o bicicleta?

Răspuns Câştigător
| MaTrIx8378 a răspuns:

Pai daca vrei sa vopsesti doar cadrul si ghidoanele, ti ar ajunge un singur spray (unul mare de 300 sau 500 ml ) costa intre 20-25 lei, daca vrei sa dai 2 mâini..ca sa tina vopseaua mai mult si sa prindă bine tot..mai.cumperi încă unul si cu 50 lei faci treaba buna

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de stare bicicletei, daca o duci montata sau demontata, vopseaua aleasa si 'mana de lucru'.
In service, te-ar costa 200-300 de lei, ca asta e costul pentru un element.
Intr-un atelier mic, sau sub forma de ciubuc la un meserias, poti iesi si mai ieftin, cu conditia sa duci doar cadrul, furca, si eventual alte piese pe care le vrei vopsite.

| Ioscaa1 a răspuns:

Daca vrei ceva serios si sa arate bine, te poti interesa la un service unde se ocupa de vopsitorie si nu vei fi dezamagit, arata mult mai bine ca si cand vopsesti tu acasa cu spray-ul, am incercat si m-am lamurit, doar ca costa undeva intre 100-200 ron, daca ai cadru de fier din ala vechi, nu iti recomand, nu merita.

| Andrei7600 a răspuns:

100 de lei. Funda?