| AestheticPerf a întrebat:

E buna motorizarea de 2. 0TDCI de 140CP pe un Ford Mondeo 2008 Facelift Titanium S Model? Stiu ca unele forduri nu sunt fiabile pe motorina, dar nu mai stiu exact daca acesta se afla printre ele. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Desi auzisem ca sunt nasoale 2.0 TDCI, stiu cateva cu multi km, si sunt foarte ok. Nu se duc injectoarele, nici pompele de inalte... Puterea nu e fantastica, dar sunt motoare durabile.
Mai intreaba pe forumuri si cluburi Ford de Facebook, dar eu zic ca sunt bune.

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Orice masina intretinuta e fiabila in limitele ei...