| iulain13 a întrebat:

Eu vreau sa-mi cumpar un motor, aprilia rs 125 power valve cat de curand si inca n-am 16 ani (14) si unde locuiesc eu sunt o multime de strazi necirculate de masini, doar foarte rar (2-3/zi) mai ales de politie..doar ca problema e ca aceste drumuri sunt 1/3 asfaltate, si mai sunt si cu gropi, si sunt si cu multe penți. Eu vreau sa am grija de motomotocicleta si s-o pastrez asa ca voi merge incetu' pe portiunea neasfaltata si unde sunt penți. Eu vreau s-o tin pana in 7-8 mii de turatii, in conditiile astea cat a sa-mi consume? ..Eu consider ca cea mai buna motocicleta sport de 125 e aceasta aprilia..doar ca mi-au mai spus prietenii sa n-o iau ca e consumul exagerat de mare, dar in afara de consum are toate calitatile unei motociclete. Sunt incepator asa ca oricum nu vreau sa o fortez prea tare. Si, daca ma mai puteti ajuta cu ceva, ce tip de racire are? Daca tot sunt penți si vreau sa merg incetu' ar fi bine sa fie cu radiator..ca daca ar fi racirea cu ajutorul vitezei..se v-a supraincalzi motorul :/. Multumesc anticipat, astept raspunsuri la intrebari, iar idei si sfaturi la ce v-am povestit despre traseu si pe unde pot merge cu ea happy. (Cross nu vreau sa-mi iau in niciun caz, chiar daca se adapteaza zonei acesteia de munti), si apropo scuze ca am scris atat de mult dar asa m-am putut exprima cel mai binewinking.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand se numesc pante nu panti.

In al doilea rand chiar daca e plin de gropi si necirculat nu inseamna ca nu e drum public. Daca vrei sa le faci parintilor cadou un dosar penal atunci nu ai decat sa conduci la 14 ani fara permis