| denysa15 a întrebat:

Buna TPU...stie careva... e obligatoriu sa merg la orele de legislatie? funda:X

Răspuns Câştigător
| spxinsane a răspuns:

In mod normal da.
Acum depinde de scoala de soferi pe care o faci.
Unde am facut eu erau 8 seminarii/cursuri care se tot repetau si trebuia sa merg o data la toate si pe urma gata.
Oricum se merita mers la orele de legislatie ca iti imi explica una alta ce nu este in carte si iti zice cum sa te descurci.

Succes

3 răspunsuri:
| lucik93 a răspuns:

Nu neaparat. daca faci peste 22 de puncte la un chestionar de la legislatie intri direct pe traseu sau depinde.eu cu instructorul meu am vbit si la 5 prezente am intrat automat pe traseu.dar exista cazuri in care poti sari peste legislatie. vorbeste cu instructorul tau si rezolvati

| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca vrei sa fie ceva legal esti obligata sa te duci la ore, dar cum esti in Romania si legalitatea este pe ultimul loc poti sa vorbesti cu instructorul si nu cred ca are nimic de obiectat daca nu te duci la ore si inveti acasa singura. Eu cand am dat de A si B nu am stiut unde este sediul scolii ca sa fiu sincer... cand am dat de C, D, E m-am dus fiindca acolo eram obligat orice as fi vorbit cu oricine mai ales la D!

| alexutzu08 a răspuns:

Io am fost la o ara de legislatir.am dat 50 lei sh gata mi.a semnat fisa.asta e Romaniahappy