| NegrilaAlin a întrebat:

Buna ziua!
Am achizitionat o Opel Insignia acum aproximativ 1 luna.
Nu mergeau farurile, persoana respectiva mi-a spus ca a schimbat nu stiu ce flansa si apoi a pus un tester pe ea si de atunci nu mai merg si sa schimb modulul balast.
Problema este ca intre timp nu mai merg nici claxonul si stergatoarele.
Am schimbat si modulul balast, dar degeaba, am verificat toate sigurantele si sunt ok.
Am mai patit cineva asa?
Care poate sa fie problema? Multumesc!

MODEL: Opel Insignia 2009
MOTOR: 2.0 160CP

CODURI EROARE: U1513, U1523, U1514, U1524, U1512, U1522, B101E

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu trebuia sa mergi pe incredere si nu trebuia sa cumperi masina la care exista dubii si vicii cat de mici, sunt tot felul de escroci care spun vrajeli si dupa aceea daca te duci la ei spun "pai nu e vina mea, eu stiu ce ai facut tu la masina"
In ceea ce priveste aceste coduri de eroare trebuie mers cu ele la un mecanic priceput poate sa fie si electrician auto... desi un mecanic care stie sa faca diagnoza poate sa stie chiar mai multe decat electricienii nostri din domeniul auto

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel de la care ai cumparat o te a pacalit, o sa te coste mult sa o repari, mai merita asa o rabla? Suna l si spune i ca ti a vindut o rabla, cît ai dat pe ea?

| ValentinMihai78 a răspuns:

La un service auto Opel.