| Adelinos a întrebat:

Bună ziua!
De ceva timp mă confrunt cu o problemă la mașină, un vw polo 1.2 benzină.Masina are momente cand se oprește în mers,fie se oprește brusc,fie se oprește după ce merge foarte segmentat. Daca nu apăs ambreiajul nu se oprește mașina,însă când apăs ambreiajul se oprește motorul instant.
Menționez că am schimbat foarte multe piese si am curățat ce se putea curăța,dar nu reușesc să o scot la capăt.
Am fost la mai mulți mecanici,niciunul nu a reușit nimic,inclusiv cu tester pus...
Am schimbat pompa de benzină,clapeta de accelerație,senzor supapa de suprapresiune,senzor volantă,bujii,egr curățat.
Mereu merge bine după ce o aduc de la mecanic, apoi apare check ul si o ia de la capăt.
A mai intampinat cineva problema aceasta?

1 răspuns:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Se cheamă Remat! Ai făcut un calcul simplu câți bani ai aruncat pe geam până acum, că puteai lua un Polo second-hand, fără probleme mecanice? Sau voi credeți că în occident degeaba există ratele, leasing pe maxim 5 ani. Pentru ca după aceea vehiculul să fie schimbat, căci problemele tehnice pot conduce la creșterea cheltuielilor de reparații, întreținere.