| andrei28743 a întrebat:

Buna ziua, doresc sa cumpăr un Volkswagen Pollo pret 4000euro, este prima mașina pe care o cumpăr in viața mea. Întrebarea este la ce trebuie sa fiu atent? Cât costa actele de vânzare cumpărare?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atent la tepe si samsari. Excludem romanii care vand masini. Ceva din Germania sa fie

| Sofer a răspuns:

Vrei să-l cumperi dar da mai multe detalii despre ce motor cauți.
Atenție la tepe ca iei foarte ușor dacă nu ai experienta în domeniu.

| Panamax a răspuns:

Eu studiez atent vanzatorul.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Trebuie musai POLO? Nu de alta dar motoarele VW pe benzina nu sunt chiar cele mai stralucite ( in afara de cele 1.6 MPI ce sunt rare si scumpe). Daca vrei diesel atunci cel 1.4 TDI e ok pe modelele 2002-2008. Personal, ca masina pe benzina as lua mai degraba ford fiesta sau opel corsa d. Actele nu sunt scumpe, se rezolva la notar. Daca masina nu e inmatriculata si ii trebuie RAR atunci iti trebuie vreo 200 euro pentru acte, asigurare, etc. Orice ai lua sa ai si vreo 500 euro pentru reparatii. O amica si-o luat un polo 2007 1.6 MPI cu 2200 euro, dupa o dat 500 euro pe reparatii ( distributie, frane, ceva la suspensie, ulei, filtre) si vreo 200 euro pe acte. De atunci o trecut vreo 6 luni si nu are probleme cu masina. Deci chiar daca ai 4000 euro, incearca sa iei masina pana in MAXIM 3300 euro sa zic sa ai bani pentru intretinere si acte.