| ANONIMANON a întrebat:

Cand cumperi o masina nou nouta are combustibil si ulei in ea?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Ulei si toate celelalte lichide da, insa combustibil numai pana la prima benzinarie.
Nu este adevarat ca din showroom se dau cu rezervorul plin sau la jumatate, din fabrica se pune cat sa se stinga becul rosu, se mai completeaza cu max 2l pe parcurs daca e necesar. Dealerii alimenteaza masina numai in cazuri exceptionale, iar plinul se face numai la cateva marci si numai la modelele premium. Nici aici insa nu este o cerinte imperativa, producatorii stabilind asta doar la nivel de recomandare.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e de la un showroom vine cu rezervoru plin, daca e de la un particular aproape gol.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ulei sigur are, benzina cat sa ajungi la prima benzinarie

| stlucian a răspuns:

Ulei are SIGUR cat despre carburant depinde de dealer/vanzator dar in general masinile se vand cu 1/2 din capacitatea rezervorului.

| LaLaura a răspuns:

Buna, Da, are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are exact cat sa-ti ajunga pana la prima benzinarie.

| Green66 a răspuns:

Da! Să nu te aștepți că vine cu rezervorul plin.
Până sa fie trimisă la vânzare este supusă multor teste deci are tot ce trebuie pentru a funcționa.

| MariusF23 a răspuns:

Eu am luat foarte recent o masina noua, de la reprezentanta. Are de toate. Benzina/motorina cat sa-ti ajunga pana la prima benzinarie (de obicei vine cu aprox. 5l)

| critikl a răspuns:

În principiu ar trebuie să fie pregătită pentru un posibil mic test, Dacă e o marcă serioasă nu numai că îți da rezervorul plin, dar îți și asigură 2-3 plinuri depinde ce oferte prinzi.

| MariusAN a răspuns:

Da are.