| anonim_4396 a întrebat:

Care e combinatia cu masinile facute pentru straini, cica ar fi mai bune, cu alte standarde de calitate?
Exemplu: am coleg care a zis ca el daca isi cumpara mașina noua, sa i.o cumpere cineva din Germania ca is facute mai bine etc. Decat cele cumparate din propria tara. Masinile sunt facute pentru est si vest si difera. etc

Răspuns Câştigător
| cyupaku a răspuns:

Din pacate se pare ca aceasta este realitatea la fel ca la produsele alimentare si masinile sunt facute pentru zone, calitate si preturi diferite

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Alea din UK sant mai bune ca toate masinile din europa, mai putini km si vin bine la partea mecanica

suntserios
| suntserios a răspuns:

Singura diferenta e la nivelele de echipare. iti dai seama ca nu ai cei de la Vw sau Audi doua benzi de productie una pentru Romania si una pentru restul Europei. Ar fi prea mari costurile pentru asa ceva

| iAMVi a răspuns:

Pai n-ai vazut ca alimentele s-au dovedit de proasta calitate? Adica vesticii ne dau noua rahaturi cu eticheta de brand mare. Si la masini nu stiu cume dar probabil sa fie asa, oricum o masina de 10 ani din Germania nu se compara cu una din Romania de aceeasi varstapentru ca una dintre ele n-a fost taraganita prin gropi 10 ani, stii tu care dintre ele, plus ca neamtu mai face si revizii si chiar la service-ul autorizat, nu ca noi ca o tinem pana cade apoi o ducem la nea caisa de peste drum care inchelbareaza acolo cu niste sarme si o piulita ceva sa mearga o luna doua...