| alecs94 a întrebat:

Care e mai bun? aprilia sr 50 vs yamaha aerox, ca performanta, putere, piese, si altele...

10 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

Yamaha aerox R are:49, 2cmc de 2kw in 2timpi cu un cuplu de 3, 7Nm, 97Kg! Aprilia 6Cp(nu stiu sigur) in 2timpi! Dar mai bine Yamaha ca sunt reprezentanti in Romania! Aprilia nu are! La yamaha gasesti piese mai usor!

| vl96cos a răspuns:

Yamaha aerox

| Vlad9371 a răspuns:

Aprilia is cele mai bune motoare ma refer la putere piese rezistenta, etc. Informeazate bine si o sa vezi ca o sa-mi dai dreptate. Bafta.

| JoKeR_7227 a răspuns:

Nu este adevarat...eu comandam piese pentru un Rs 125 de la United Motors si tot de acolo l-am si cumparat

| JoKeR_7227 a răspuns:

Eu zic sa alegi cu incredere Aprilia SR... Yamaha in materie de scutere nu prea e cine stie cestraight face

| JoKeR_7227 a răspuns:

Cele 2 scutere la motor sunt aproape identice... Aprilia fiind mai bun
dar uita-te la aspect.
Aprilia s-a inspirat mult de la modelele mai mari: RS125, RSV iar rezultatul este nemaipomenit

| Psihiatra a răspuns:

Yamaha aerox

| EdYtZuU12 a răspuns:

Aprilia sr 50

| misscall a răspuns:

Aerox

| WaShy a răspuns:

Aprilia sr 50, iti garantez eu, am avut si yamaha si aprilia dar cel mai mult mi-a placut aprilia.Baflta